راهنما خرید

راهنمای خرید نخ و سوزن در بازار

راهنمای خرید نخ و سوزن

در این  مقاله سعی داریم تا با راهنمای خرید نخ و سوزن و بهترین و پرکاربردترین آنها که در بازار موجو هستند؛ آشنا شویم. پس در ادامه با بررسی نخ و سوزن ها با ما همراه باشید.

نخ یکی از پرکاربردترین مواد در خیاطی است. انتخاب نخ خیاطی مناسب برای دوخت باعث خروجی بهتر و لباس تمیزتر می شود. نخ هایی که امروزه در خیاطی استفاده می شود با برندهای مختلف در بازار موجود است، این برندها ساخت چین و ایران هستند و برند چینی این نخ ها با کیفیت ایرانی می باشد.

 انواع برند در راهنمای خرید نخ و سوزن

هنگام انتخاب کاموا باید با رنگ پارچه مطابقت داشته باشید و جنس پارچه را در هنگام خرید در نظر بگیرید. در ادامه این پست در مورد انواع برند این نخ ها به شما خواهم گفت تا بتوانید بهترین نخ را برای شروع  خود انتخاب کنید.

برند کله اسب

اولین برند نخی که به شما پیشنهاد می شود کله اسب است، این برند یکی از بهترین برندهای نخ با طرفداران بسیار در ایران است. دلیل معروفیت این برند این است که در حین دوخت هیچ گرهی وجود ندارد و همچنین دارای کیفیتی مقاوم در برابر مواد شوینده است. جنس این برند 100% پلی استر است و شما می توانید با خیال راحت این نخ را برای لباس خود انتخاب کنید.

برند کرونتکس

نخ کرونتکس برند دوم بعد از کله  اسب جزو نخ های درجه یک و اصالتا چینی است و به این نخ، نخ تاج نیز می گویند. وزن این نخ زیاد است یعنی مقدار نخ در آن زیاد است. در ضمن این نخ دوام و ثبات رنگ بالایی دارد، جنس آن 100% پلی استر است و با هیچ ماده شوینده ای خراب نمی شود بنابراین اگر لباسی با این نخ دوخته شود اگر لباس بعد از سال ها پوسیده شود نخ سالم می ماند. .

نخ برند H.K.N

نخ برند H.K.N سومین نخ مرغوب موجود در بازار می باشد. این نخ نیز مانند کله اسب در هنگام دوخت به هیچ وجه گره نمی خورد، بافتی فوق العاده بادوام دارد و ثبات رنگ بالایی دارد. همه این مارک های ذکر شده بهتر از جنس ایرانی هستند و استفاده از این مارک ها برای دوخت توصیه می شود. نخ برند H.K.N یکی از نخ های 100% پلی استر می باشد.

نخ برند N.F.C

نخ NFC چهارمین نخ پرکاربرد در خیاطی است. اکثر خیاطی ها  از این برند استفاده زیادی می کنند. قیمت این برند با برندهای دیگر برابری می کند و خصوصیات آن شبیه به برند نخ کله اسب است به همین دلیل برخی آن را همان نخ کله اسب می نامند. این برند به هیچ وجه رنگ نمی گیرد و با هیچ شوینده ای خراب نمی شود.

نخ برند comet corp

نخ Comet corp برند دو کله اسب است یعنی دو کله اسب روی نخ ظاهر می شود. این نخ معمولاً حدود 170 گرم نخ دارد و وزن نسبتاً ثابتی دارد و همچنین مانند سایر برندها کاملاً از پلی استر ساخته شده و از کیفیت بالایی برخوردار است. شما می توانید هر یک از نخ هایی را که این برندها روی آن گلدوزی شده اند، خریداری کنید. تمامی برندهای ذکر شده در برابر دمای بالا مقاوم هستند.

نخ برند M.H

نخ برند M.H ششمین برند باکیفیت بازار است و در واقع بیشترین برند معروف حک شده در بالای آن همان کله  اسب است اما به این معنی نیست که کیفیت آن کم است یاکیفیت بالایی ندارد، برعکس، این برند دارای مواد عالی است.

هر نخ برای چه  پارچه ای استفاده می شود؟

اولین قدمی که هنگام خرید نخ باید بردارید این است که جنس پارچه خود را در نظر بگیرید و سپس به سراغ مراحل خرید بروید، اگر پارچه شما ظریف است از نخ پلی استر استفاده نکنید، بهتر است از نخ ابریشم استفاده کنید. در مرحله دوم هنگام خرید نخ به رنگ پارچه توجه کنید، رنگ نخی که انتخاب می کنید باید کمی پررنگتر از رنگ پارچه شما باشد، زیرا زمانی که نخ از قرقره باز می شود، باید به رنگ پارچه باشد.

راهنمای خرید انواع سوزن

انواع سوزن

از سوزن برای اتصال  چرم، پارچه و غیره و گره زدن و همچنین ساخت کارهای هنری و گلدوزی، روبان دوزی و غیره استفاده می شود. برای تزیین اشیا نیز استفاده می شود. سوزن یکی از ملزومات خیاطی است و در واقع دوخت بدون آن امکان پذیر نیست. برای خرید سوزن کافیست به خرازی بروید و بگویید سوزن مورد نظرتان را بزنند، مثلاً به فروشنده بگویید برای گلدوزی سوزن می خواهید.

سوزن ته گرد

سوزن ته گرد ابزاری است که برای اتصال و نگه داشتن اجسام و اجزاء استفاده می شود. طراحی چنین سوزن هایی بسیار ساده است و نسبت به گذشته تغییری نکرده است. سوزن ته گرد دارای سر تیز است که به داخل پارچه یا کاغذ نفوذ می کند و قسمت پایین آن از بیرون آمدن سوزن از منافذ پارچه یا کاغذ جلوگیری می کند. در دوخت برای اتصال موقت تکه های پارچه استفاده می شود. این نوع سوزن در ادارات و مدارس نیز کاربرد فراوانی دارد. قسمت پایین سوزن در برخی مدل ها پلاستیکی و در برخی دیگر فلزی است.

سوزن دستی

همانطور که از نام آن پیداست برای دوخت دستی استفاده می شود. سوزن های دستی انواع مختلفی دارند که برخی از آنها عبارتند از:

 

سوزن جوالدوز

از این سوزن برای دوخت پارچه های بسیار ضخیم، روسری و گونی استفاده می شود. در گذشته از سوزن خیاطی برای دوخت جوال (گونی های بزرگ و ضخیم برای نگهداری آرد استفاده می شد) استفاده می کردند. این نوع سوزن دارای طول بلند و سوراخ بزرگ است و به دلیل ضخامت بسیار بادوام است.

سوزن پلاستیکی

سوزن های پلاستیکی قوی، بلند و دارای سوراخ های بزرگ هستند. این نوع سوزن اغلب برای دوخت پانل های پلاستیکی، بافت ماکرامه و … استفاده می شود.

سوزن لحاف

سوزنی نسبتاً بلند و ضخیم که برای لحاف دوزی استفاده می شود. سوزن لحاف در دو سایز 8 و 10 در بازار موجود است.

سوزن گلدوزی

سوزن گلدوزی دارای طول و ضخامت متوسط ​​است و نوک آن تیز نیست. گلدوزی، شماره دوزی، چرم دوزی، کوبلن و غیره برای ساخت از سوزن گلدوزی استفاده می شود

سوزن روبان دوزی

پین روبانی به دو نوع معمولی و قاشقی تقسیم می شود. نوک تیز ندارد و شبیه سوزن کوبلن است.

راهنمای خرید نخ و سوزن

 

راهنمای خرید نخ و سوزن

برای راهنمای خرید نخ و سوزن، می‌توانید از راه‌های مختلفی استفاده کنید. در ادامه به برخی از راه‌های معمول برای راهنمای خرید نخ و سوزن اشاره می‌کنم:

1. فروشگاه‌های لوازم دوخت و دوز – این فروشگاه‌ها معمولاً در شهرها و شهرستان‌ها یافت می‌شوند و در آن‌ها می‌توانید انواع نخ‌های مختلف، سوزن‌های مختلف و دیگر لوازم دوخت و دوز را پیدا کنید.

2. فروشگاه‌های آنلاین – در این روزها، فروشگاه‌های آنلاین بسیاری وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها خرید نخ و سوزن را انجام دهید. در این روش، باید به دقت و با مطالعه نظرات مشتریان، فروشنده و شرایط خرید محصولات توجه کنید.

3. بازارچه‌های محلی – در برخی شهرها، بازارچه‌های محلی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها راهنمای خرید نخ و سوزن را انجام دهید.

4. فروشگاه‌های زنجیره‌ای – برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز نخ و سوزن را به فروش می‌رسانند.

5. تولیدکنندگان نخ و سوزن – در صورتی که به دنبال نخ یا سوزنی خاص هستید، می‌توانید با تولیدکنندگان این محصولات تماس بگیرید و مستقیماً از آن‌ها خرید کنید.

قبل از خرید، بهتر است نیازهای خود را مشخص کرده و به دقت محصولات مختلف را مقایسه کنید تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

نکته آخر

سوزن قطعا نقش مهمی در حرفه پوشاک داشته است و باید به عنوان پایه اصلی دوخت لباس یا هر چیز دیگری شناخته شود. به نوعی می توانید با دوختن پارچه ها با سوزن که یکی از نمادهای خیاطی است، لباس زیبایی خلق کنید. سوزن ها در صنعت پوشاک بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و حتما بارها با این ابزار کوچک اما تیز برخورد کرده اید تا نیازی به توصیف نباشد.

سوزن ها انواع مختلفی دارند و بسیار مهم است که کدام نوع در چه ناحیه ای قابل استفاده است. بنابراین باید نتیجه گرفت که سوزن نقش فزاینده و زیادی در صنعت پوشاک دارد، اما در دوخت و دوخت نیز مفید است.

برای مشاهده محصولات نخ و سوزن به صفحه اصلی سایت دنیای نخ مراجعه فرمایید و با دیگر محصولات ما آشنا شوید. همچنین می توانید سفارش خود را از طریق لینک زیر ثبت نمایید.

09394204334

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *