راهنما خرید

زیپ مخفی را چگونه بدوزیم

زیپ مخفی را چگونه بدوزیم

دوخت زیپ‌ها ممکن است برای کارآموزان یا خیاطان مبتدی بسیار ترسناک به نظر برسند، اما در واقع اینطور نیست و با آموزش درست می توانید انواع مختلف زیپ ها را به سادگی بدوزید. به عنوان مثال با استفاده از اموزش زیپ مخفی می توانید این زیپ را به راحتی در هر قسمتی که مورد نیاز است بدوزید و از نتیجه کار راضی باشید. زیپ مخفی ، به گونه ای دوخته می شود که هیچ دوخت ماشینی از سمت راست پروژه قابل مشاهده نیست. بلکه همه چیز در پشت صحنه انجام می شود، به طور کامل در قسمت های درز پنهان خواهد شد.

با آموزش زیپ مخفی، می توانید این زیپ ها را در دامن‌ها، تاپ‌ها، لباس‌ها، حتی بالش‌های تزئینی استفاده کنید و یاد گرفتن دوخت این مدل زیپ می‌تواند در وقت و انرژی شما صرفه‌جویی کند. در ادامه با ما همراه باشید تا یاد بگیریم که زیپ مخفی را چگونه بدوزیم و آموزش زیپ مخفی را ببینید.

برای خرید زیپ خیاطی از طریق لینک زیر  می توانید سفارش خود را ثبت کنید.

09394204334

آموزش دوخت زیپ مخفی

برای شروع آموزش زیپ مخفی، به یک زیپ مخفی، نشانگر یا سوزن ته گرد، خط کش و نوارچسب نیاز دارید. البته خوب است بدانید که زیپ های مخفی باید زمانی دوخته شوند که تکه های الگو جدا و همچنان صاف هستند. همچنین باید این زیپ ها را به سمت راست پروژه بدوزید.

مراحل آموزش زیپ مخفی را به ترتیب زیر دنبال کنید:

لبه های درز را آماده کنید

لبه های درز اتصال را در جایی که زیپ خیاطی اضافه می شود، کامل کنید. لبه های درز اتصال را کنار هم، به گونه ای که سمت راست به سمت بالا باشد، قرار دهید. اگر لباس یا دامن می دوزید، پشت درز را دوخت نکنید.

¾ اینچ (حدود 2 سانتی متر) را از لبه های بالایی هر دو قطعه علامت بزنید. این نشان دهنده محل قرار گرفتن زیپ است و اطمینان حاصل می کند که هر دو طرف قطعات به هم متصل شده اند.

قسمت های درز را علامت گذاری کنید

قسمت های درز را علامت گذاری کنید

جایی که قرار است زیپ مخفی قرار بگیرد را علامت بزنید.

زیپ را آماده کنید

زیپ را آماده کنید

زیپ را باز کنید، دندانه های زیپ فر شده را بغلتانید و فشار دهید تا کمی صاف شوند. اینکار به شما کمک می‌کند دوخت نزدیک‌تری داشته باشید و در نتیجه زیپ تمیزتر شود. مطمئن شوید که اتو را با تنظیم درست و خیلی کم فشار دهید, زیرا ممکن است حرارت زیاد دندان‌ها را آب کند.

زیپ را به پارچه سنجاق کنید

قسمت فلزی یا دندانه زیپ را در سمت راست به سمت پایین در امتداد یکی از درزهای مشخص شده قرار دهید و در جای خود سنجاق کنید. اگر پارچه جابجا نمی شود و ثابت است، سنجاق در محل باید کافی باشد. اگر پارچه لیز است و احتمالاً در حین دوخت جابه‌جا می‌شود، زیپ را با دست ببندید. سپس سوزن های خود را بگذارید.

یک طرف زیپ را بدوزید

دوباره بررسی کنید که قسمت فلزی یا دندانه های زیپ کشیده و صاف باشند، سپس دندانه‌های زیپ را زیر شیار مناسب در پایه چرخ خیاطی قرار دهید. از لبه بالایی شروع کنید و در جای خود کوک بزنید تا زمانی که به انتهای زیپ برسید.

 

طرف دیگر زیپ را سنجاق کنید

مهم است که علامت های ¾” در امتداد لبه بالایی هر قطعه الگو با یکدیگر تراز باشند. در غیر این صورت زیپ به صورت ناهموار دوخته می شود. در صورت لزوم تنظیم کنید و دوباره پین کنید.

طرف دیگر زیپ را بدوزید

طرف دیگر زیپ را بدوزید

زیپ را به طرف دیگر قطعه الگو بدوزید. مطمئن شوید قست فلزی یا دندانه‌های زیپ، به صورت صاف و دقیق قرار گرفته اند، سپس دندانه های زیپ را زیر شیار مناسب در قسمت پایه دوخت چرخ خیاطی قرار دهید. از لبه بالایی شروع کنید و در جای خود کوک بزنید تا زمانی که به قسمت انتهایی زیپ برسید.

درز زیر زیپ را تمام کنید

در این مرحله از آموزش زیپ مخفی، باید زیپ را ببندید. سمت راست پارچه را کنار هم قرار دهید و دم های زیپ را از مسیر خارج کنید و پارچه در زیر پایه چرخ خیاطی خود قرار دهید. سوزن را تا حد امکان به آخرین خط بخیه نزدیک کنید. پایه دوخت را پایین بیاورید و و حدود 2 اینچ (5 سانتی متر) از زیپ بخیه بزنید.

البته لازم است به یاد داشته باشید که هنگام دوخت درزها، هم در ابتدا و هم در انتها دوخت را کوک چپ و راست بزیند تا زیبا و ایمن بماند.

درز را تکمیل کنید

در نهایت، درز روی پروژه را طبق آخرین خط دوخت کامل کنید. به این ترتیب یک زیپ مخفی زیبا و تمیز خواهید داشت.

اموزش زیپ مخفی

1 نظر در “زیپ مخفی را چگونه بدوزیم

  1. هستی گفت:

    ممنون از آموزش خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *