راهنما خرید

لیست تمام لوازم خیاطی را بدانید

لیست تمام لوازم خیاطی

خیاطی یک هنر ظریف و بسیار سرگرم کننده است. خیاطی نیز مانند آشپزی به چاشنی و مواد اولیه نیاز دارد. بدون ابزار لازم، دوخت دشوار و غیر ممکن می شود. چه در خیاطی تازه کار باشید و چه یک خیاط با تجربه، استفاده از لوازم جانبی خیاطی مناسب همه چیز را تغییر می دهد. برای شروع خیاطی با دست ، به  خرید کش خیاطی ،  قیچی، سوزن و نخ خیاطی نیاز دارید، اما اگر می خواهید خیاطی را کمی جدی تر بگیرید، به معرفی کلی برخی از لوازم خیاطی می پردازیم.

برای خرید لوازم خیاطی از طریق لینک زیر سفارش خود را ثبت کنید.

09394204334

فهرست لوازم خیاطی

ایجاد الگو اولین قدم برای شروع خیاطی است. استفاده از ابزار علامت گذاری و ابزار اندازه گیری در رسم الگو شرط لازم است. نخ خیاطی یکی از ابزارهای اصلی برای دوخت هر چیزی است. بدیهی است که بدون آن نمی توانید چیزی بدوزید. نخ از مواد مختلفی ساخته شده است که به طوز کلی برای دوخت هر لباس از نخ متفاوتی استفاده میشود.

یکی دیگر از ابزارهای مهم در خیاطی سوزن است. سوزن ها به دو دسته سوزن دستی و سوزن چرخ خیاطی تقسیم می شوند و هر کدام با توجه به کاربرد مورد نظر خود دارای نوع، اندازه و جنس متفاوتی می باشند.

برای بریدن پارچه به قیچی نیاز دارید. اگر می خواهید کارتان سریعتر انجام شود، یک قیچی بهتر تهیه کنید. قیچی آهسته به پارچه آسیب می زند و زمان کار شما را افزایش می دهد. اگر در حین دوخت اشتباه کردید، کاتر با جدا کردن درز و حاشیه به شما کمک می کند کارتان را صاف کنید.

همه ابزارهای خیاطی باید در جایی قرار گیرند که هنگام استفاده یا حمل برای سفر گم نشوند. ابزار خیاطی را می توان در ظرف، سبد یا جعبه خیاطی مخصوص قرار داد.

هر خیاطی بعد از اتمام کارش نیاز به اتو دارد. اتو یک وسیله ضروری در خیاطی است که ابزار مخصوص به خود را برای اتو کردن هر قطعه دارد.

برای تهیه لوازم خیاطی بهتر است لیستی از لوازم اولیه خیاطی را از قبل تهیه کنید تا در هنگام مراجعه به فروشگاه دچار سردرگمی نشوید. قدم بعدی پس از تهیه لیست خرید، انتخاب مکان مناسب با بهترین قیمت است. برای یافتن مکانی که بهترین قیمت و بهترین خدمات را به شما ارائه می دهد زمان بگذارید تا چیز زیادی از دست ندهید.

همچنین بخوانید: اسم انواع نخ خیاطی

یکی از ساده ترین راه ها برای یافتن لیست قیمت تجهیزات خیاطی، جستجو در فروشگاه های اینترنتی است. شما می توانید بدون نیاز به مراجعه شخصی و به سادگی با استفاده از تلفن همراه خود، قیمت ها را در فروشگاه های آنلاین مشاهده کنید. یکی از این فروشگاه های اینترنتی با لیستی از اقلام خیاطی و خرازی، دنیای نخ است.

عمده فروشی لوازم خیاطی

اگر از وسایل خیاطی و گلدوزی زیاد استفاده می کنید مانند تولید لباس، آموزشگاه های خیاطی، گلدوزی و … خرید وسایل خیاطی به صورت عمده به صرفه تر از خرید جداگانه است. دنیای نخ یک مغازه خرازی است که می توانید تمامی لوازم خیاطی و خرازی را در آن پیدا کنید و به صورت عمده یا تکی خریداری کنید.

لیست کامل ابزارهای خیاطی ارائه شده در زیر به شما کمک می کند تا پیش نیازهای لازم برای خیاطی حرفه ای را فراهم کنید. البته باید گفت که به عنوان یک مبتدی نیازی به خرید همه این وسایل نیست، اما توصیه می شود در فرآیند یادگیری این هنر به صورت حرفه ای آنها را آماده کنید. اگر می خواهید با این توضیحات جایگاه خود را در این زمینه مشخص کنید، لازم است تجهیزات خیاطی حرفه ای ذکر شده در زیر را بشناسید و تهیه کنید.

آشنایی با فهرست تمام لوازم خیاطی

آشنایی با لیست تمام لوازم خیاطی

دانستن و تهیه لیست تمام لوازم خیاطی به شما کمک می کند تا حرفه ای تر خیاطی کنید و خروجی کار عالی داشته باشید. بنابراین تهیه این اقلام توصیه می شود و قبل از اینکه تمام پول خود را صرف وسایل و لوازم خیاطی جدید و درخشان کنید، مطمئن شوید که وسایل خیاطی ضروری زیر را دارید و نحوه استفاده صحیح از آنها را یاد بگیرید!

سوزن های ته گرد

اولین چیزی که در لیست کامل ابزار خیاطی به چشم می خورد سوزن های دایره ای شکل است. به ندرت می توانید تکه های لباس را بدون استفاده از سوزن های دایره ای وصل کنید. خیاطان با تجربه در صنعت پوشاک به سادگی قطعات را به هم می چسبانند و خیلی سریع می دوزند!

همچنین بخوانید: انواع کش خیاطی

می توانید از سوزن های استاندارد استفاده کنید، اما هنگام دوخت پارچه های ابریشمی، از بهترین سوزن ها استفاده کنید تا سوراخ های دائمی روی پارچه ایجاد نشود.

جای سوزن

نگهدارنده سنجاق یا سوزن ابزاری مفید برای مرتب نگه داشتن سوزن های شما در صورت نیاز است. همچنین می توانید سوزن های خود را در یک ظرف فلزی نگهداری کنید.

بشکاف ها

یک بشکاف یا چاک دهنده درز دقیقاً همان کاری را انجام می دهد که از نام آن نشان می دهد. اما چرا کسی می خواهد درز یک لباس را باز کند؟ گاهی اوقات ممکن است اشتباهاتی مانند دوختن پارچه در سمت اشتباه یا دوختن آستین چپ به دهانه آستین راست مرتکب شوید. در این مورد، بشکاف ها بسیار مفید هستند، تلاش برای باز کردن درز با قیچی می تواند به پارچه آسیب برساند. چاک دهنده درز به گونه ای طراحی شده است که بین لایه های پارچه لغزنده و نخ را به طور دقیق برش می دهد.

اتو و میز اتو

اتو کردن پارچه قبل از برش تکه های الگو می تواند از مشکلات بعدی جلوگیری کند. تناسب یک لباس به دقت برش بستگی دارد. هنگام مونتاژ قطعات الگو، درزها باید اتو شوند، بنابراین قبل از دوخت سجاف این کار الزامی است، اتو کردن درزها بعد از اتمام لباس ظاهری زیبا و حرفه ای به آن می دهد. حتما دمای اتو را با توجه به پارچه ای که استفاده می کنید تنظیم کنید.

انگشتانه

هنگام دوخت با دست یک انگشتانه لازم است. این شی فلزی زیبا (همچنین در پلاستیک و چرم موجود است) به شکل یک سطل است و برای محافظت از انگشت شما در حین عبور سوزن از لایه‌های پارچه طراحی شده است. یک قلاب پایه تمام چیزی است که نیاز دارید، اما اگر به دنبال چیزی فانتزی هستید، می‌توانید حلقه‌هایی بخرید که با سنگ‌هایی شبیه جواهرات هستند.

سوزن خیاطی

سوزن دستی با سوزن چرخ خیاطی متفاوت است. داشتن سوزن مناسب با نوع پارچه بسیار مهم است.

همچنین بخوانید: علت پاره شدن نخ چرخ خیاطی

قیچی ساده

قیچی یکی دیگر از ابزارهای خیاطی حرفه ای است. برای دوخت باید پارچه را برش دهید! قیچی انواع مختلفی دارد. اما روی یک قیچی با کیفیت برای مبتدیان سرمایه گذاری کنید!

پایه دوخت چرخ خیاطی

انواع پایه در بازار وجود دارد. برای مصارف عمومی از پایه گیره چند منظوره استفاده کنید. یکی از رایج ترین پایه هایی که استفاده می شود، پایه زیپی برای بستن زیپ ها با فشار دادن تنها روی یک طرف سوزن است. همچنین می توان از آن برای قرار دادن تزیینات مهره ای یا چیز دیگری استفاده کرد.

ماسوره ها

از ماسوره برای پیچیدن نخ به دور آن استفاده می شود. لازم است آن را زیر سوزن وصل کنید تا نخ پایینی درز فراهم شود.

پیچ گوشتی

پیچ گوشتی از دیگر اقلام ضروری در لیست تمام لوازم خیاطی است. می توانید از آن برای تعویض سوزن یا باز کردن قسمت هایی از چرخ خیاطی خود که نیاز به تمیز کردن یا تعمیر دارند استفاده کنید.

روغن

درست مانند ماشین، قطعات متحرک چرخ خیاطی نیاز به روغن کاری منظم دارند.

قیچی همه کاره

قیچی همه کاره را می توان برای برش فلز، زیپ یا حتی مواد غیر پارچه ای مانند کاغذ و پلاستیک استفاده کرد.

قیچی خیاطی

این قیچی دارای تیغه های باریک و تیز است.

لوازم خیاطی

قیچی خم شده

این قیچی دارای یک تیغه پایینی منحنی است که در حین برش پارچه، تیغه ها را موازی با میز نگه می دارد و دقت برش بالاتری را ارائه می دهد.

تهیه لیست تمام لوازم خیاطی در فروشگاه دنیای نخ

در بالا لیست تمام لوازم خیاطی به طور کامل برای شما آورده شد و بادانستن و لیست کردن آنها به راحتی میتوانید خرید خود را انجام دهید. فروشگاه آنلاین لوازم خرازی دنیای نخ یکی از معتبر ترین، قدیمی ترین و با کیفیت ترین فروشگاه ها در حوزه لوازم خیاطی، خرازی و نخ است. با مراجعه به بخش فروشگاه میتوانید تمامی موارد مورد نیاز خود را به راحتی و با خیال راحت تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *